Kış lastiklerinizi değiştirdiniz mi?

Kış lastiklerinizi değiştirdiniz mi?

Paylaş
Kış lastiklerinizi değiştirdiniz mi?
Kış Lastiklerini Değiştirmek

Hamur yapısı, sırt desenleri ve daha bir çok özelliği ile farklı şekilde geliştirilip üretilen kış ve yaz lastikleri üretimlerine uygun şartların dışında kullanıldığı taktirde performanslarını tam anlamı ile ortaya koyamıyorlar.

Yaz lastikleri yaz şartlarında kış lastiklerine göre daha iyi performans göstermekte

Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan mevsimine göre doğru lastik kullanımı ile ilgili şunları söyledi; “Kış mevsiminin bitmesi ile sürücülerin kış lastiklerini mevsim şartlarına uygun lastiklerle değiştirmesi bir çok yönden önem taşıyor. Kış lastikleri 7 derecenin altında hamur yapısı gereği daha iyi yol tutuşu daha az fren mesafesi sağlarken bunun aksine yaz lastikleri yaz şartlarında kış lastiklerine göre her yönden çok daha iyi performans gösteriyor. Bunun dışında yuvarlanma direncine bağlı yakıt tüketimi ve gürültü emisyonu konularında kış lastiklerinin yaz mevsiminde kullanılması verimlilik açısından uygun olmamaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı biz Goodyear olarak sürücüleri mevsimine göre doğru lastik kullanımı ile ilgili bilgilendiriyoruz. Nisan ayı itibari ile lastik değişimlerini yapmalarını tavsiye ediyoruz.”

 Mevsimine göre lastik kullanmanın avantajları

· Hamur yapılarındaki farklılıktan dolayı daha kısa fren mesafesi ve ıslak/kuru zeminde yola tutunma performansı…

·  Yaz lastiklerinin sırt diş yapılarından dolayı daha az gürültü ve daha çok konfor sağlaması…

·  Yaz lastiklerinin yuvarlanma dirençlerinin az olması sebebi ile kış lastiklerine göre daha az yakıt tüketimi sağlaması…

·  Mevsimsel lastik değişimi ile lastiklerin daha uzun süre kullanılabilmesi ve lastik ömrünün uzaması…

Yorum yok

Yorum bırak