Rallideki Mücadele İstanbul´da Devam Edecek

Rallideki Mücadele İstanbul´da Devam Edecek

Paylaş
Rallideki Mücadele İstanbul´da Devam Edecek

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. yarışı olan İTO İstanbul Rallisi, kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından 08-10 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. İstanbul Ticaret Odası ana sponsorluğunda Intercity İstanbul Park , İPOP, Tuzla Belediyesi, Spor Toto, Mirsan , Fora Araç Takip Sistemleri ve T.T.O.K. tarafından desteklenen organizasyon İstanbul Anadolu yakasında koşulacak.

08 Eylül Cuma günü idari ve teknik kontrol ile başlayacak rallide, 09.00-18.00 arası yol keşfinin ardından, 18.00-20.00 arasında dileyen ekipler deneme sürüşüne katılarak araçların son ayarlarını yapabilecekler.

09 Eylül Cumartesi günü 13.00’de İPOP’tan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde, ekipler 16,15 km uzunluğundaki Mudarlı ve 10,97 km. uzunluğundaki Darlık özel etapları iki kez geçtikten sonra saat 18.27’den itibaren İstanbul Park’ta yer alan 3,24 km. uzunluğundaki toprak zeminli İPOP seyirci özel etabında mücadele edecekler ve rallinin ilk günü böylelikle tamamlanmış olacak.

Yarışın son günü olan 10 Eylül Pazar günü ise mücadele saat 10:30’dan itibaren Esenceli (9,46 km) ve Göçbeyli (14,13 km) etaplarında devam edecek. Bu iki özel etabın ikişer kez geçilmesinin ardından saat 15:00’de Redbull.com Power Stage (avantaj etabı) etabı ile zorlu mücadele tamamlanmış olacak. Rallinin son etabında genel klasman ve sınıflarında ilk üçe girerek şampiyonaya ekstra puan taşımak için kozlarını paylaşacak olan ekipler, saat 16:00’dan itibaren İPOP’taki finiş podyumunda İTO İstanbul Rallisi’ni noktalayacaklar.

Bu sezon desteklemekten gurur duyduğumuz Orhan Avcıoğlu ise bu rallide yer almayacak. Avcıoğlu, Balkan Ralli Kupası’nda bu sezon yarışmaya devam ediyor.

Ralli hakkında daha fazla bilgiyi www.ralli.istanbul adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorum yok

Yorum bırak