Michelin CrossClimate TUV Test Sonuçları

Michelin CrossClimate TUV Test Sonuçları

Paylaş
Michelin CrossClimate TUV Test Sonuçları

Michelin CrossClimate Fransa tarafından gerçekleşen görkemli tanıtımın ardından herkesin aklında iki soru vardı. İlki fiyatların ne düzeyde olacağı, ikincisiyse TÜV SUD tarafından gerçekleştirilen test sonuçlarıydı.

Testler için sınıfının lideri lastikler seçildi. Bunlarda biri en iyilerden kabul edilen yine aynı markaya ait yaz lastiği Michelin Energy Saver+, kış lastiği Michelin Alpin A5 ve farklı bir markaya ait yine yüksek performans sağlayan Goodyear Vecto 4Seasons tercih edildi. TUV yapılan testleri kuru ve ıslak zemin yaz mevsim şartlarında %99 performans, karlı ve yağışlı zemin kış mevsim şartlarındaysa %100 performans sağladığını belirterek açıkladı.Sürüş boyunca  Michelin CrossClimate ın normal lastiklere oranla daha keskin bir direksiyon tepkisi ve frenleme kabiliyeti gösterdiği vurgulandı. Sonuçlar Michelin’ in iddialarını kanıtlar nitelikte, Türkiye piyasasında satışı başladıktan sonra tüketici deneyimlerinin de aynı yönde olması bekleniyor.

 Michelin CrossClimate serisi ürünlerini, KolayOto’da sizler için yakından takip ediyor ve Türkiye’de öncelikli olarak kullanıcılarımıza ulaştırıyor olacağız. Ürünleri incelemek ve ön talep oluşturmak için KolayOto sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Yeni aldım bu lastiği gerçekten sesiz ve konforlu fren mesafem bari kısaldı en önemlisi patinaj yapmıyo istesen bile çekişi süper sadece tek bir eksisi 110 kmh vb sabit hızlarda azda olsa lastik sesi artıyo onuda deseninden diye düşünüyorum kışında görcez bakalım

  2. kesinlikle tavsiye etmiyorum. Benzin sarfiyatım 2 katına çıktı. Öndeki arabayı da yakından takip etmemenizi öneririm.

Yorum bırak