Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Paylaş
Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji’nin açıklaması şöyle: “Geçtiğimiz hafta sonundan bu yana genellikle güneybatılı rüzgarların (lodos) etkisinde kalarak yurdumuzun büyük bir bölümünde yükselen ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarında yarın önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Ancak 13 Kasım Pazar günü öğleden sonra rüzgarın kuzeyli yönlere (karayel ve Poyraz) dönmesiyle birlikte 13 Kasım Pazar günü; yurdun kuzeybatı kesimlerinde, 14 Kasım Pazartesi gününden itibaren önümüzdeki haftanın ilk yarısında ülkemizin kuzey ve iç bölgelerinde (Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadenizile Doğu Anadolu’nun doğusu) hissedilir derecede (5 ila 12 derece arasında) azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor.

Otomobil sahiplerinin de hava sıcaklıklarının düşeceğini göz önünde bulundurarak araçlarında kış şartlarında sürüşü kolaylaştıracak ekipmanları ve malzemeleri bulundurmalarını tavsiye ederiz.

Aracınızın kış mevsimi için ihtiyacı olan kış lastiği, buğu önleyici ve diğer malzemeleri kolayoto.com’a özel avantajlarla, 6 taksit ve ücretsiz kargo ile satın almak için tıklayın: kolayoto.com

Yorum yok

Yorum bırak